MahallelerYaşam

Araklı’da Bu Soruna Kim Müdahale Edecek

Araklı çöp arıtma tesisinden Rize istikametine giden çöp yüklü tırlar, üstü açık olması sebebiyle geçtigi mahalleleri perişan ediyor.

TIRLAR ÜSTÜ AÇIK HALDE ARAKLI İÇİNDE

Araklı Taşönü mahallesindeki TRABRİKAP çöp tesisinde yarı işlenmiş haldeki çöpler tırlara yüklenerek Rize istikametine doğru gönderiliyor.

Ancak bu sevkiyat sırasındaki kanun ve kuralları hiçe sayarak yapılan kontrolsüz çöp taşımacılığı vatandaşlar tarafından büyük bir tepkiyle karşılanıyor.

ÇÖPLERİN YARISI MAHALLEYE SAÇILIYOR

Taşönü mahallesinden hareket eden Kamyonetlerin üstü parçalanmış ve yarı işlenmiş çöp yüklü. Üstü açık ve kontrolsüs şekilde gittikleri için geçtikleri güzergah boyunca çok ağır bir pis kokuya sebebiyet vermekte. Kötü kokunun yanında hareket halindeki tırın üstündeki çoğu çöp mahallelere saçılıyor.

Vatandaşlar sokaklara, bahçe ve evlerin balkonlarına kadar saçılan çöplerden son derece rahatsız. Kontrolsüz geçen denetlenmeyen çöp kamyonlarının yaydığı koku ve çöp kirliliğinden dolayı şikayetçi.

YETKİLİ VE SORUMLU OLARAK KİMSE ÜSTLENMİYOR

Vatandaşlar bu duruma müdahale edecek bir kurum ve yetkilinin en kısa zamanda bu şikayetlerine çözüm üretilmesini bekliyor.

Kaynak: arihaber.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu