GündemYaşam

Başkan Çebi ‘Nöbetteyiz’ dedi! İhtiyaç duyulan malzemeleri açıkladı

Trabzon Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, depremzedeler için kurulan yardım merkezinde yaşanan duygusal anları paylaştı.

Trabzon Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, depremzedeler için kurulan yardım merkezinde vatandaşlarla birlikte yapılan çalışmaları takip etti. Başkan Çebi, yaşanan deprem felaketine yönelik ve yardımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Araklı’dan şuan kadar 8 tır gönderildi

Birlik ve beraberlik zamanı olduğu vurgulayan Başkanı Çebi, “Bütün ülke kenetlendi. Biz Araklı ilçemizde şuanda 8. tırımızı doldurduk ve gönderdik. Vatandaşımız elinde ne varsa getiriyorlar. Şuanda taleplerimiz arasında bolca su talep ediyoruz. Kahvaltılık malzeme, ekmek talep ediyoruz. Getiren vatandaşlarımız anında arabalarımıza koyup valiliğimizin koordinasyonunda 10 ilimizi gönderiyoruz.” dedi.

“Biz burada nöbette bekliyoruz”

Öte yandan Başkan Çebi toplayan yardımlar sırasında yaşanan duygusal bir çok ana şahit olduğunu ifade etti. Çebi sözlerine şöyle devam etti: “Bir çocuğumuz kendi montunu çıkararak teslim etti. Yine bir çocuğumuz kumbarasını depremzedelere gönderdi. Bir çocuğumuz kendi kumbarasındaki parayı bozdurup battaniye aldı. Bunlar güzel şeyler. Biz burada nöbette bekliyoruz. Gelen vatandaşlarımızın hepsini kabul edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu