MahallelerYaşam

Bu Eziyete Kim Dur Diyecek

Deva Partisi Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Hatice Kahraman Ekşi Araklı'dan yerel yönetimi eleştirdi.

Araklı İlçesinde Taşönü Mahallesinde tesisin doğaya ve çevreye verdiği zararı anlatmak için bölgeye giden Kahraman’a Deva Partisi Trabzon il yönetimi, Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder, Yomra İlçe Başkanı Funda Çuvalcı, Araklı İlçe Başkanı Lokman Uzun eşlik etti.

Deva Partisi Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Hatice Kahraman Ekşi Araklı’dan yerel yönetimi eleştirdi. Araklı İlçesinde Taşönü Mahallesinde tesisin doğaya ve çevreye verdiği zararı anlatmak için bölgeye giden Kahraman’a Deva Partisi Trabzon il yönetimi, Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder, Yomra İlçe Başkanı Funda Çuvalcı, Araklı İlçe Başkanı Lokman Uzun eşlik etti

TRABZON’DA İŞLER OLDU BİTTİYE GETİRİLİYOR Trabzon’un Araklı İlçesinde Taşönü Mahallesinde yaşam alanlarını olumsuz etkileyen katı atık çöp tesisinden seslenen Hatice Kahraman Ekşi “Bu tesis kurulurken oldu bitti ye getirilmesinin bedelini bugün hem Araklı hem de Arsin’deki vatandaşlarımız çekiyor. Yanımda şuan Arsin ve Araklı ilçe başkanlarımız ve yönetiminden arkadaşlar var kendileri bu sıkıntıyı bizzat burada yaşıyor. Bizler DEVA Partisi olarak yatırımlara hiç bir zaman karşı olmadığımızı ve desteklediğimizi sürekli belirtiyoruz. Âmâ insan için yapılan bu yatırım insan sağlığına ve hayatına zarar veriyorsa da biz bunun karşısında oluruz.” TESİSİN DÜZENLİ İŞLEMEDİGİ ORTADA Hatice Kahraman Ekşi tesiste sorunların yılı devirdiğini belirterek şunları söyledi ; Tesiste sorunlar yılını devirdi. Devlet kademesi geldi incelemelerde bulundu, firmaya ceza yazıldı  Araklı belediye başkanımız 6 milyon TL harcanarak kokunun önleneceğini söyleşmişti. Büyükşehir belediye başkanımız sayın Zorluoğlu’da en son açıklamasında Uzun zamandır mücadele veriyoruz.Yüklenici firma iki sistem deneyecek kokuyu en aza indireceğiz açıklamalarında bulundu. Buradan tüm yerel idarecilerimize seslenmek istiyorum; ‘Deneme yanılma’ yöntemi ile yaptığınız işlerin bedelini millete ödetmeye hakkınız yok! Buradan şehri idare edenlere sormak istiyoruz; *Araklı halkının uzunca süredir çektiği sıkıntılar umurunuzda değil mi? *Kokunun giderilmesi ne kadar sürecek? *Bu süreçte bu sıkıntının oluşacağı öngörülememişiydi? *Araklı’da ki vatandaşımızın sağlığı ve kaderi dene yöntemlerine mi kaldı? *Bu yöntemler tutmaz ise mevcut bir B planları var mı? *Arıtmadan çıkan gaz yakılıyor mu? Yakılan gazlardan enerji elde edildikten sonra buharlaştırılan su nereye aktarılıyor ? Bizler vatandaşlarımız adına mevcut iktidar partisine bu soruları yöneltiyoruz. Deva Partisi Trabzon İl başkanlığı olarak, problemi genel başkanımızın Trabzon ziyaretinde de kendisine bildirdik. Deva iktidarında ve belediyeciliğinde sorunun bir an önce çözülmesi ve ilçemizin yeniden eski güzelliğine kavuşması için gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Günebakış Gazetesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu