Eğitim

Erdoğan’dan yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artan vaka sayılarıyla birlikte “kapanma” iddialarına cevap verdi. Vaka sayılarındaki artışa rağmen yatan hasta ve ölüm oranlarındaki orana dikkat çeken Erdoğan, herhangi bir sorun gözükmediğini söyleyerek yüz yüze eğitime devam edileceğini ifade etti.

Başkan Erdoğan, Beştepe’de yılın ilk kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Salgının Omikron varyantının kapıya dayandığını ancak ciddi bir sorun görülmediğini söyleyen Erdoğan, tedbirlere riayet ederek yüz yüze eğitime devam edileceğini açıkladı.

İşte Erdoğan’ın açıklamaları;

“Şimdi de salgın Omikron varyantıyla tekrar kapımıza dayandı. Hasta sayılarında artış yaşansa da yatan hasta ve vefatlarda bir sorun gözükmüyor. TURKOVAC’ı da milletimize sunduğumuz dönemde salgına çok daha etkin, korunma araçlarına sahibiz. Milletimden “tamam” diye ifade ettiğim salgın tedbirlerine riayet hususunda biraz daha sabır istiyorum.

Eğitim her dönemde olduğu gibi salgın sürecinde de en önemli başlık arasında olmayı sürdürüyor. Ülkemizdeki öğretmenlerin en az iki doz aşılanma oranları bugün itibariyle İngiltere, Fransa gibi ülkelerin üzerindedir. Tedbirlere riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz.

Sayılarını 500 binlerden 1,2 milyona ulaştırdığımız öğretmenlerimizi de desteklemeyi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl Bakanlığımızın düzenlediği eğitimlere %134’lük artışla öğretmenimiz katıldı. Meclis’imizde 3008 sayılı meslek kanununda 2 önemli değişiklik yapıldı. Üçüncü yılın sonunda kalfaların aldığı ücreti de iyileştirerek asgari ücretin yarısı kadar ücret alabilmeyi sağladık. Hedefimiz bu yıl sonuna kadar mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayısını 1 milyona çıkarmaktır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu