Siyaset

İYİ Parti Ortahisar’dan Milletvekili Hüseyin Örs’e yapılan saldırıya tepki!

İYİ Parti Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun dün mecliste bütçe görüşmeleri sırasında yaşan saldırı ile ilgili konuştu. Bursa AK Parti Milletvekili Zafer Işık’ın İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü darp etmesi sonrası Erdal Uzun’dan tepki geldi.

Milletvekili Örs’e yapılan saldırıyı kınadıklarını söyleyen Uzun, “Dün Meclis bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Bursa vekili Zafer Işık’ın İYİ Parti Trabzon Milletvekilimiz Dr. Hüseyin Örs ‘e mecliste yapmış olduğu şiddeti esefle ve nefretle kınıyoruz.Bilinmesini isteriz ki tüm cesur yürekler olarak milletvekilimiz, Dr. Hüseyin ÖRS’ün sonuna kadar arkasındayız.” dedi.

“Sözde vekilin anladığı dilden karşılık vermeyi de çok iyi biliriz lakin bize yakışmaz”

Başkan Uzun sözlerine şöyle devam etti: “Yaptığı terbiyesizlik sonrasında ‘özür dilemeyeceğim’ açıklamasında bulunan sözde vekil Zafer Işık’ın bu tutumu yüce meclisimizin temsiline gölge düşürmektedir. Halkımız millet meclisini sorunlarının çözülebileceği tek merci olarak görürken seçilmiş dediğimiz bu insanın öfke dilini anlamak psikologların alanına girmektedir.  Vekilimizin yaşamış olduğu bu talihsiz durum karşısında geçmiş olsun dileklerini ileten herkese ben, partim ve vekilim adına teşekkür ediyorum. Bu yumruk partimize ve güzide şehrimize atılmış bir yumruktur. Topluma örnek olacak insanların bu gibi densizce hareketleri toplumun da olumsuz yönde etkilenmesine sebebiyet vermektedir. Eğer mecliste adından söz ettireceksen toplumun derdiyle dertlenip çözüm arayacaksın, eğer mecliste adından söz ettireceksen beyefendi kişiliğinle örnek teşkil edeceksin. Lakin amacın biri ya da birilerine karşı şirin gözükmekse, bilginle değil uyguladığın şiddet ile gündeme gelmekse ve tabiri caizse cahilliğini bu gibi davranışlarla örtbas etmekse biz bundan anlamayız. Sözde vekilin anladığı dilden karşılık vermeyi de çok iyi biliriz lakin bize yakışmaz. Çünkü seçmenimize saygısızlık, yüce meclise saygısızlık bizim siyasi etik anlayışımızda bulunmamaktadır. Yaşanan bu hadise sonucunda çok acı bir tabloyla da karşılaşabilirdik. Çok şükür ki vekilimiz sağlığına kavuştu ve istirahat ediyor. Bu talihsiz olayı gerçekleştirenleri ve bu talihsiz olay karşısında sessiz kalan yetkilileri esefle kınıyor ve toplumumuzun takdirine bırakıyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu