GündemMahalleler

Katı Atık Tesisi ile ilgili Ak Parti Milletvekili Günnar ne dedi?

Katı Atık Tesisi ile ilgili Ak Parti Milletvekili Günnar ne dedi?

FİRMAYA BİR ARAZİ TESLİMATIYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi’nden ilçeye yayılan kötü kokunun sorulması üzerine Milletvekili Günnar, “Bu serzenişlerden biz de büyük bir rahatsızlık duymaktayız. En son Valilikte 3 ay önce, 1 ay önce de Çevre ve Şehircilik Bakanlığında bu konu ile ilgili toplantı yaptık. Orada ilgili firmaya bir arazi teslimatıyla ilgili çalışmalar yapılıyor. Bu teslimat yapıldıktan sonra yeni bir tesisle birlikte bu problem ortadan kalkacaktır diye söz aldık. Fakat sizin gibi ben de bu kokudan rahatsızlık duymaktayım. Koku olmaması için elimizden geleni yapıyor ve vatandaşlarımızın haklı serzenişlerinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” açıklamalarında bulundu.

TEKNİK ÇALIŞMALAR UZAYABİLİR

Eylül ayında sorunun bitirileceğine dair bilgi paylaşıldığının hatırlatılması üzerine Milletvekili Günnar, “Bugün bir sorun varsa 9. aya kadar beklenmemesi gerektiği kanaatindeyim. Bugün dahi kokunun giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Elbette ki teknik çalışmalar uzayabilir. Bunu anlayışla karşılayabiliriz ancak ilgili firmanın çok daha hassas ve çok daha gayretkeş çalışmalar içinde olması için kendilerini zorladığımızı açıkça burada ifade edebilirim.” ifadelerini kullandı.

HER ŞEYDEN HABERDAR OLURLAR VE GEREKENİ YAPARLAR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un tesisin yaydığı kokudan sonradan haberdar olduğuna dair açıklama yaptığının hatırlatılması üzerine Milletvekili Günnar, “Sayın Bakan Türkiye’nin her yerinde var olan problemleri anında duyabilecek bir ekibi oluşturmakla birlikte bunu bir gün sonra iki gün sonra da duyabilir. Koku her zaman yok ki! Belirli dönemlerde bir ceset arama meselesi vardı. O arama esnasında depolama standartlarına aykırı çalışmalar yapıldı. Bir koku oluştu. Bakan, anında meseleden haberdar oldu. Türkiye’de AK Parti hükümetinin Bakanları anında her şeyden haberdar olurlar ve gerekeni yaparlar. Endişeniz olmasın.” şeklinde konuştu.

HABER: Ahmet SUNGUR

Günebakış

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu