Yaşam

Öksüren Genç Hayat Kurtardı

Dumandan etkilendiği için öksüren gencin sesine uyanınca yangını gördüler


Trabzon’da çıkan yangında, bir gencin öksürük sesleri üzerine uyanan aile üyeleri yanmaktan son anda kurtuldu. Kendilerini kapıya atan 6 kişilik ailenin evi itfaiyenin müdahalesine rağmen yangında kül oldu.

BABA, ÖKSÜRÜK SESİNE UYANDI

Trabzon’un Araklı ilçesi Yiğitözü Mahallesi’nde yaşayan Cevahir ailesinin genç üyelerinden Bekir Cevahir, gece yarısı aniden öksürmeye başladı. Cevahir ailesinin babası Bekir Cevahir öksürük sesleri üzerine uyandı. Evin ateş çemberinde olduğu görün baba Bekir Cevahir aile üyelerini uyandırarak tek tek evden çıkardı. Aile üyelerini evden çıkarmayı başaran baba Bekir Cevahir,  itfaiyeyi arayarak yardım istedi. Kısa sürede mahalleye ulaşan itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Ahşap ev uzun süren çabalar sonucu söndürüldü.

YAKINLARININ YANINA SIĞINDILAR

Yanan ev kullanılmaz hale gelirken, Cevahir ailesi ise yakınlarının yanına sığındı. Araklı Kaymakamlığı, 6 kişilik aileye yardım eli uzatırken, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ise yaralarının en kısa sürede sarılacağını ifade etti. Ailenin o bölgede maraba olarak çalıştığı ortaya çıkarken,  gece yarısı çıkan yangınla ilgili olarak ilk raporun ısıtıcıdan çıktığı yönünde olduğu öğrenildi. Bu arada evin sahibini ise Hüseyin Altıntaş olduğu belirtildi.

Haber: Ahmet SUNGUR

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu