AraklısporGündem

Trabzon Araklı İlçe stadyumu Harabeye Döndü!

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez Trabzon’daki ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez Trabzon’daki ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Suiçmez Araklı’da bulunan ilçe stadyumuna giderek buradaki mağduriyeti Günebakış mikrofonlarına açıkladı.

“İlçe stadyumu diye geldik ama Araklı harabeleri”

Araklı İlçe Stadyumu’nun olduğunu yerin harabeye döndüğünü belirten Suiçmez, “Seçimden öncede gelmiştik. Burayla ilgili sorunları dile getirmiştik. Ben buranın yabancısı değilim. Araklıspor’da başkanlık yaptım. Eski halini de biliyorum. Biz şimdi eski halini özel hale geldik. Bu bir ilçe için kabul edilebilir bir durum değil. İlçe stadyumu diye geldik ama Araklı harabeleri. Burada 400 tane gencecik çocuklarımız lisanslı sporcu olarak çalışmaya çalışıyorlar. Üzerinde durduğumuz çim gerçek çim değil. Sentetik çim ve çok kötü halde. Soyunma odaları mevcut değil.” dedi.

“Atom bombası atılmış gibi burası”

Trabzonlu vekillere seslenen Suiçmez, “İktidar partisinin Trabzonlu milletvekillerine buradan sesleniyoruz. Araklı İlçe Stadyumu eskiden başka ilçelerin imrenerek baktığı bir stadyumdu. Ne yaptınız buraya? Yani atom bombası atılmış gibi burası. Dolayısıyla çocuklarımızın sağlıklı bir çevrede sağlıklı bir zeminde spor yapacağı oturacağı sosyalleşebileceği mekanı burada acilen oluşturmaları gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

“Araklı halkı bunun hesabını önümüzdeki yerel seçimlerde mutlaka soracaktır”

Son olarak Suiçmez, şu sözleri kullandı: “Şimdi soruyorum. Burası için bir planları var mı? Burası için bütçe hazırladılar mı? NE zaman temelini atacaklar? Ne zaman burası bitirilecek? Araklı halkı bunun hesabını önümüzdeki yerel seçimlerde mutlaka soracaktır diye düşünüyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu