GündemMahalleler

Trabzon’da çöp tesisi için gösteri hazırlığı

Trabzon’un Taşönü çöp tesisi nedeniyle sorun yaşayan vatandaşın sıkıntıları Ortahisar Belediye meclisinde gündeme getirildi.

Trabzon‘un Taşönü çöp tesisi nedeniyle sorun yaşayan vatandaşın sıkıntıları Ortahisar Belediye meclisinde gündeme getirildi. İYİ Partili Burhan Bekar, “ Araklı Taşönü’nde çöp tesisi konusu defalarca gündeme getirildi. Oradaki halk bu konulardan çok muzdarip. Önümüzdeki günlerde büyük bir gösteri yapmayı planlıyorlar. Bu tür sorunlara bir formül bulunmalı.” diye konuştu.   

Trabzon Taşönü çöp tesisi nedeniyle sorun yaşayan vatandaşın sıkıntıları Ortahisar Belediye meclisinde gündeme getirildi. Ortahisar Belediyesi Şubat ayı ilk meclis toplantısı yapıldı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, geçtiğimiz aylarda yapılan çalışmalarla alakalı bilgi verilmesiyle başladı. İYİ Partili Meclis Üyesi Burhan Bekar, Ortahisar Belediye meclisinde Taşönü çöp tesisi konusuna değinerek bölgedeki vatandaşların şikayetlerini gündeme taşıdı. “Sorunları mecliste dile getiriyoruz ama pek bir çözüm bulunmuyor.” diyerek sitemini dile getiren Burhan Bekar, “Araklı Taşönü’nde çöp tesisi konusu defalarca gündeme getirildi. Oradaki halk bu konulardan çok muzdarip. Önümüzdeki günlerde büyük bir gösteri yapmayı planlıyorlar. Bu tür sorunlara bir formül bulunmalı.” diye konuştu.

ÇÖP TESİSİ SORUNU  BAKANLIĞA TAŞINDI

Burhan Bekar’ın açıklamalarına yanıt veren Başkan Ahmet Metin Genç, konunun bakanlığa taşındığını ifade ederek, “Taşönü ile ilgili kısmi bir çözüm üretildi. Nihai karar değil. TRABRİKAB ile toplantı yaptık. Hem bizim valimiz hem Rize Valimiz, belediye başkanları, büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları vardı. Orada ayrı bir sistem daha var. Bunun ilgili çalışmalar sürüyor.  Yani toplumsal bir sorundur bu. Tabii ki bir kamu işi orada var ama oradaki vatandaşlarımız, ahalimizin haklı itirazları var. Konu Çevre Bakanlığımız nezdine de taşındı. Takibimizde olan bir konu.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu