Ekonomi

Trabzon’da Su Faturalarında Aylık Enflasyon Artışı Kaldırıldı

Trabzon'da su faturalarının her ay enflasyon oranında artırılması uygulaması sona erdi.

61SAAT HABER MERKEZİ – Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) bugün yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda alınan kararla, su faturalarına eskisi gibi 6 ayda bir zam yapılacak.

TİSKİ Olağanüstü Genel Kurulu Toplandı

TİSKİ Genel Müdürlüğünün 28 Haziran 2024 tarihli “Tarife Cetveli” bugün toplanan 2024 Yılı Olağanüstü Genel Kurulunda görüşüldü.

Yapılan görüşmede, su tarifeleri ile ilgili belki de bütün Trabzon’u ilgilendiren önemli bir karar alındı.

TİSKİ Genel Kurulunda oy birliği ile alınan karara göre, su faturalarına her ay enflasyon oranında yapılan artış uygulaması kaldırıldı. Bunun yerine, faturalara 6 ayda bir zam yapılacak. Bu kararla birlikte su faturalarına her ay enflasyon oranında yapılan artış uygulaması da sona ermiş oldu.

Başkan Ahmet Metin Genç, “Su kanalizasyon idaremizin 2023 yılında alınan kararla beraber su tutarlarındaki bedelin artış oranı aylık enflasyon ile beraber otomatik artışa bağlanmıştı. Bu uygulamayı tek Trabzon Büyükşehir Belediyesi yapmamıştı. 20 ilimizde bu şekilde yapılıyor.

6 AYDA BİR BELİRLENECEK

Ancak buna rağmen vatandaşımızın taleplerini dikkate alarak faturalardaki artış oranlarının aylık enflasyon oranlarıyla değil, en az 6 ay geçecek şekilde ki bizim yılda 2 Genel Kurulumuz var.

Bir tanesi Kasım, bir tanesi Mayıs ayında. Bu aylarda bunu değerlendirelim istedik.

Toplantımızda vatandaşın lehine olacak şekilde o artışı 6 ayda değerlendirmek üzere gündem maddesi oluşturduk.
Sonucun vatandaşın lehine olacak olması nedeniyle şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

KAYNAK: 61SAAT HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu