Yaşam

Trabzon’da toprağa verilen KKTC vatandaşı için çağrı…

Trabzon’da toprağa verilen KKTC vatandaşı için çağrı…

Trabzon’un Araklı ilçesinde 2018 yılında kömür zehirlenmesi sonucu Hüseyin Sungur (27) ve anneannesi Kıymet Soyyiğit yaşamını yitirmişti. Kıbrıs’ta yaşayan ve anneannesini ziyarete geldiğinde kömür zehirlenmesi sonucu can veren Sungur’un arkadaşları kabrinin başını Türk bayrağı ve Kıbrıs bayrağı çekilmesini istiyor.

Kömür zehirlenmesi sonucu vefat edenHüseyin Sungur için arkadaşları mezarına Türk ve Kıbrıs bayrağı koymak için KKTC Trabzon Başkonsolosluğu’ndan izin bekleniyor.  Trabzon’un Araklı ilçesinde 8 Nisan 2018 tarihinde Kıbrıs’tan anneanne Kıymet Soyyiğit’i ziyarete gelen Hüseyin Sungur (27) ve Alpaslan Sungur’a (32) kömürden zehirlenmişti. Sungur kardeşlere eve anneanne Soyyiğit’e ulaşamayan yakınları komşulara haber vererek eve gerilmesini sağlamıştı. Eve ulaşan komşular Hüseyin Sungur ve anneanne Kıymet Soyyiğit’in cansız bedeniyle karşılaşırken, Alparslan Sungur kaldırıldığı hastanede yaşama tutunmayı başarmıştı. Hüseyin Sungur’un cenazesi Trabzon’un Arsin ilçesi Çubuklu Mahallesi’ndeki kabristanlığa defnedilirken, anneanne Kıymet Soyyiğit ise Araklı ilçesine bağlı Yaşilköy Mahallesi’ndeki kabristanlığında toprağa verilmişti.

BAŞKANSOLOSLUKTAN BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKMESİNİ İSTEDİLER

Aradan yıllar geçmesine rağmen Hüseyin Sungur’u unutmayan arkadaşları mezarının başına hem Türk hem de Kıbrıs bayrağının çekilmesini istedi. Kıbrıs’tan Trabzon’a KKTC bayrağı gönderilirken, Sungur Ailesi’nin yakınları da KKTC Trabzon Başkonsolosluğunun devreye girmesini istedi. Acılı aile, bayrak direkleri bile hazırlanan mezara Kıbrıs bayrağını, KKTC Trabzon Başkonsolosluğunun çekmesini bekliyor.

Haber: Ahmet SUNGUR

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu