GündemYaşam

Trabzon’da vatandaş isyan etti! “21. yüzyılda yaylalarımızda elektrik yok”

11 Yayla Evleri’ndeki elektrik sorunu vatandaşları çileden çıkardı.

Trabzon’un Araklı ilçesi ve Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan 600’den fazla hanede elektrik olmaması vatandaşları isyan ettirdi. Yazları hayvanlarını otlatmak için gidilen 11 Yayla Evleri’nde elektrik sorunu yaşanıyor.

Araklı Pervane Mahallesi, Taşgeçit (Golaşa) Mahallesi ve Kayaiçi (Toroslu) mahallerinin yaylacılık yaptığı Düzyollar Yaylası, Dingil Yaylası, Cifin Boğazı Yaylası, Hendek Yayla, Pınalar Yaylası, Paselen Yaylası, Ağaçbağı Yaylası, Gucup Yaylası, Kızılkaya Yaylası, Yurt Yaylası ve Mendegün Yaylası’nda elektrik olmadığı belirtildi.

Taşgeçit Mahallesi Muhtarı İsmail Ziya Kotaman, “Yıl olmuş 2022 hala daha ilkel aydınlatma metotlarıyla yaşamaya çalışıyoruz. Mahalleme ait 7 yaylam var bu yaylalarda yaklaşık 400 hane bulunmakta ve elektrik yok.  Birçok başvurumuz oldu ancak bugüne kadar bir sonuç alamadık” dedi.

Kayaiçi Mahallesi Muhtarı Temek Aksoy ve Pervane Mahallesi Muhtarı Hüseyin Solmaz’da Taşgeçit Muhtarı gibi Ankara’da Eneji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına bağlı birçok kuruma müracaatlarda bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını söylediler.

Yoluyla
61medya

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu