Eğitim

Yediiklim Yayınevi kime ait, sahibi kim? Yediiklim yayınları kimin KPSS sorularını yayınladı

Yediiklim Yayıncılık tarafından KPSS 2022 Lisans sorularının sızdırıldığı iddia edildi. Gündeme bomba gibi düşen iddia ile birlikte Yediiklim Yayınları’nın hazırlamış olduğu videolar da KPSS sorularının yer aldığı söyleniyor. İddiaların öne sürülmesi ile birlikte Yediiklim Yayınları hakkında araştırmalar da hız kazandı. İşte Yediiklim Yayınları hakkında merak edilenler…

Yediiklim Yayıncılık kime ait?
KPSS sorularını kopya olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düşerken Yediiklim Yayıncılık hakkında da araştırmalar hız kazandı.

2003 senesinde yayıncılık hayatına dergi ile başlayan Yediiklim ailesi yayınları ve kadroları ile birlikte büyümeye devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne kadar kalitesinden ödün vermezken amaçları doğrultusunda da ilerlemeye devam etmektedir. Daha yükseğe ve daha iyi yönelmeyi amaçlayan Yediiklim Yayıncılık, insan emeğine ve zamanına değer vererek ticari kaygılardan çok başarılı olmayı hedeflemektedir. Yediiklim Yayıncılık öğrencileri başarıya ulaştırmayı temel ilke olarak belirlemektedir.

Yenilikçi ve birliktelik ruhu ile Yediiklim Dershaneleri ve yayınları olarak yollarına devam etmektedir. Yediiklim Yayıncılık, 7 ayrı bölge ve yedi ayrı iklimden beslendiğini ve bu farklılıkları zenginlik düşüncesi ile sentezleyerek yayınlarında yer verdiğini ifade etmektedir.

10 yıldan daha fazla bir süre içerisinde öğrencilerin ihtiyaç ve tercihlerini göz önünde bulundurarak yayıncılık hayatına devam eden Yediiklim, yayın yelpazesini de genişletmektedir. KPSS, ALES, YDS, SPK, GYS,JANA, İş Güvenliği, Polis Akademisi yayınları ile yeni fikirler sunmaya ve yeni alanlar ortaya çıkarmaya devam etmektedir.

Ne olmuştu:  KPSS’de sorulan soruların sınavdan önce bir yayınevinin deneme sınavında çıktığı öne sürülmüş, iddia ÖSYM tarafından yalanlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu’na talimat vermişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu